Loft & Art
Kamila Bednarska – urodziła się w 1983 r. w Rzeszowie. Zajmuje się grafiką, rysunkiem i malarstwem. Absolwentka Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Dyplom z wyróżnieniem uzyskała w 2009 roku w pracowni wklęsłodruku prof. Marka Olszyńskiego i dr Pawła Bińczyckiego oraz w pracowni malarstwa prof. Stanisława Białogłowicza. Laureatka Nagrody im. Jerzego Panka za Najlepszy Dyplom na Wydziale Sztuki w roku akademickim 2008/2009. Od ukończenia studiów pracuje w Zakładzie Grafiki Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Uczestniczka projektów artystycznych (m.in. wystaw międzyuczelnianych, przeglądów plastycznych, sympozjów artystycznych, aukcji charytatywnych). Od 2012 roku wice Prezes Fundacji Rozwoju Społeczno-Gospodarczego Inwencja, która wspiera wydarzenia kulturalne regionu podkarpackiego. Zorganizowała kilka wystaw indywidualnych i uczestniczyła w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych, prezentowanych w kraju i za granicą (m. in.: Anglia, Austria, Belgia, Grecja, Rumunia, Egipt, USA). Jest Członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków.
Damian Idzikowski – urodzony w 1991, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, dyplom przygotował w Pracowni Technik Łączonych prof. nadzw. Sławomira Ćwieka oraz Pracowni Rysunku, Ilustracji i Komiksu prof. Gabriela Kołata. Obecnie pracuje na macierzystej uczelni jako asystent w Pracowni Podstaw Grafiki Warsztatowej prowadzonej przez Profesora Krzysztofa Wieczorka. Swoje prace malarskie i graficzne prezentował na wystawach w Polsce i za granicą (w Niemczech, Czechach, Chorwacji, Chinach, Tajwanie). Uczestnik projektu Obraz. Słowo. Tuwim w Miejskiej Galerii Sztuki w Łodzi (2013) oraz Dzieci Bałut. Murale Pamięci (2013). Laureat II nagrody w 30. i nagrody specjalnej w 31. Konkursie im. Władysława Strzemińskiego (2013, 2014), Young Artists Award na VI Międzynarodowym Biennale Splitgraphic (2013) oraz III nagrody na 9. Biennale Grafiki Studenckiej w Poznaniu (2015).
Jakub Zdejszy – urodzony w 1987 roku w Olkuszu. Dyplom na Wydziale Artystycznym Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach obronił z wyróżnieniem w 2013 roku. Obecnie jest doktorantem na macierzystej uczelni. Laureat wielu nagród. W 2017 roku otrzymał Grand Prize na 6 NBC Meschtec Tokyo International Screen Print Biennale w Japonii. Zajmuje się grafiką warsztatową, fotografią i instalacjami przestrzennymi.
Michał Czerko – Częstochowianin, grafik, entuzjasta graffiti i street artu. Absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie. Studia II stopnia, kierunek grafika, specjalność grafika warsztatowa na Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Studia zakończone obroną dyplomu magisterskiego w pracowni druku płaskiego prof. Grzegorza Banaszkiewicza w 2016 roku. Aktywnie działa w tematyce graffiti i muralu, współpracuje z artystami z polski i za granicy. Wykonane ściany można oglądać m.in. w Częstochowie, Frankfurcie nad Menem, Kijowie, Slavsku oraz Rzeszowie (Saksofon „Jazz” ul. Targowa; bulwary WSK estakada ujęcia wody; praca zbiorowa – tunel pod zaporą). Kolaboracja nastąpiła również na płaszczyźnie grafiki warsztatowej, wraz z „Kvadrat Projekt” został zaprezentowany cykl grafik połączonych z designerską ramką w wykonaniu Rafała Pawłowskiego.
Janusz Jędrzejczyk - urodzony w 1981 w Rzeszowie. Absolwent Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego. Dyplom uzyskał w 2005 w pracowni malarskiej prof. zw. dr hab. Ireny Popiołek-Rodzińskiej. Obecnie wykładowca w Zakładzie Malarstwa rodzimej uczelni. Od grudnia 2014 pełni funkcje Prezesa Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Rzeszowskiego. W 2018 otrzymał tytuł doktora na Katowickiej Akademii Sztuk Pięknych w dziedzinie; Sztuki Plastyczne pod opieką promotora prof. Janusza Karbowniczka. Brał udział w kilkudziesięciu wystawach krajowych i zagranicznych. Wielokrotnie wyróżniany i nominowany do nagród.
Piotr Woroniec Jr – ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych oraz Państwowe Zawodowe Studium Plastyczne w Tarnowie. Studiował na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego, gdzie uzyskał dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Druku Wklęsłego pod kierunkiem prof. Marka Olszyńskiego i dra Pawła Bińczyckiego. W latach 2010-2013 prowadził zajęcia z zakresu grafiki warsztatowej na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. W tym samym okresie był uczestnikiem studiów doktoranckich w zakresie grafiki w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Pracuje w Zespole Szkół Plastycznych w Tarnowie.
Uprawia grafikę warsztatową tworząc najczęściej w technice mezzotinty, oferującej możliwość uzyskiwania subtelnych tonów, łagodnych oraz kontrastowych przejść pomiędzy czernią i bielą, a także swoistego wrażenia realizmu przedstawienia. Kompozycje graficzne artysty sprawiają wrażenie zastygłego ruchu pojedynczego kadru filmu lub animacji. Z reguły ilustrują stany emocjonalne lub niejednoznaczne, często trudne do określenia relacje międzyludzkie. Stosując relatywnie skromne środki wyrazu artysta tworzy nastrojowe prace graficzne mieniące się znaczeniami. Wyrażanie i przemilczanie, odkrywanie i ukrywanie stanowią dla niego punkt wyjścia do budowania kompozycji graficznych, które tworzą jedynie niezbędne elementy. Uczestniczy w wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą.